Tavsiye ya da öneri değildir.
Bazı konularda kitap bulma ve okuma ihtiyacı hissedilir. Bir tez konusu ya da ilgi duyulan bir konu hakkında internet ortamında bulunamayan bilgiler bazen kitaplarda bulunabilir.
Örneğin ölçek geliştirme konusu üzerine bu noktada farklı kitaplar önerilebilir. Fakat başlıkta belirtilen kitap bu önerilerin dışındadır. Yani ölçek geliştirme üzerine çalışan araştırmacıların bu kitabı alması kendilerine bir şey katmayacaktır. Bu eserin Kitabın özelliklerine ve içeriğine gelinecek olursa söylenecek bir kaç şey bulmak mümkün.

Çizgi kitapevinden çıkan eser 96 sayfa olarak lanse edilmesine rağmen 79 sayfalık bir içeriğe sahip. Kitabın içeriğine baktığınızda herhangi bir ölçek geliştirme ile alakalı makalede bulunabilecek bilgilerden daha fazlasını vaat etmiyor. İyi niyetle yazılmış yetersiz bir kitap. Yazım yanlışları ve referans göstermede yapılan yanlışlıklar kitabın hızlıca yazıldığını gösteriyor. Ayrıca noktalama işaretlerindeki eksiklikler yayınevinin son okuma yapmadığını da ortaya çıkarıyor. Bu sebeple özensiz hazırlanmış bir eser olduğu görülmekte. Almak isteyenlerin kitabın temel konulara değindiğini ölçek geliştirmeyi öğretmediğini bilmesi faydalı olacaktır. sosyalcalisma.com olarak bu kitabın revize edilerek tekrar basılmasının ve içeriğini zenginleştirilmesinin daha yararlı olacağını, bu haliyle alınıp okunmasının bir fayda sağlamayacağını söylemekteyiz.

Bu yazıyı paylaşın