Uluslararası Sosyal Hizmet Federasyonu

Uluslararası Sosyal Hizmet Federasyonunun Avrupa kolu olan IFSW Europe, Facebook sayfasından yeni bir gazete tadında dergi yayınladığını 13.11.2013 tarihinde bildirdi (Kaynak: Paylaşım).  Dergiyi biraz karıştıralım dedik fakat üçüncü sayfasındaki resimleri görünce  şaşırdık. IFSW nin Türkiye kolu olan TASW , geçtiğimiz aylarda meydana gelen Gezi parkı olayları adına bir bildiri yayımlamış. Dergiye buradan Ulaşabilirsiniz : IFSW EUROPE MEWSLETTER .

Elimizden geldiğince orjinal metni çevirmeye çalıştık. Hatamız varsa affola.

“Türkiye Sosyal Çalışmacılar Birliği Beyanı (TASW)

Taksim Parkında yapılan düzenlemede İstanbul Büyük şehir Belediyesi tarafından yaşam alanlarının düzenlenmesinde bireylerin karar verme sürecine katılım hakkı hesaba katılmadı. Anti-demokratik stratejiler baskın hale geldi. Yerel halkı anlamak ve dinlemek için hiç bir şey yapılmadı. Bu aşamada insanlar ,seslerini duyurmak için organize olmaya ve dertlerini anlatmaya karar verdiler.

Sosyal Çalışmacılar olarak  bizde “Gezi parkı olayları” olarak adlandırılan bu olayları, polisin çılgınca ve kontrolsüz şiddet kullanımını ve aşikar olan insan hakları ihlalini eleştiriyoruz.

Sosyal Hizmet mesleği  ve insan hakları savunucuları olarak vatandaşlarımızın çevreyi korumaya yönelik  bu çabalarını destekliyoruz. Sosyal Hizmet Uzmanları olarak bu olayı protesto eden tüm vatandaşlarımıza psiko -sosyal destek sağlamaya hazır olduğumuzu bildirmek isteriz. Bir grup TASW üyesi olarak protestolar esnasında parkta bulunacağız.

Bu aşamada şiddetin baskın hale gelmesinden endişelendiğimizi bildiririz. Yerel yönetimler protestoda bulunan vatandaşlar için sağlık desteği sağlamalıdır.

İyi dileklerimizle”

 

 

Bu yazıyı paylaşın